Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri, güvenlik noktalarında geçişin düzen içinde yapılması, geçişlerin kontrol altında tutulması, rapor alınması gibi işlemleri profesyonel şekilde yapılmasını sağlayan sistemlerdir.

Turnike Sistemleri ile birlikte birleşik sistemler kullanılarak bilgisayar ortamında bunları takip etmek mümkündür.

Turnike Sistemi şifreli, kartlı veya parmak izli okuyucular kullanılarak bütünleşik bir şekilde çalışıp personel geçiş izni ve sınırlandırması yapılabilir, bu da şirketinizde bulunan personel, müşteri ve ziyaretçilerin güvenli ve kontrollü olarak takip edilmesini sağlar.

Turnike Sistemi, jetonlu geçişler için yada paralı geçişler için de ayrıca kullanılabilir. Böyle geçişler için şirketler geçiş hakkı başına belirledikleri ücretlerde insan faktörünü ortadan kaldırarak kazançlarını daha kolay ve doğru şekilde kontrol edebilir.

Betaper; Üç Kollu Turnike Sistemi, Tripod Turnike Sistemi, VIP Turnike Sistemi, Kelebek Turnike Sistemi, Yaprak Turnike Sistemi, Single Turnike Sistemi, Double Turnike Sistemi satışını yapmakta ve teknik desteğini vermektedir.

 

ÜÇ KOLLU TURNİKE SİSTEMLERİ

Üç kollu turnike sistemi diğer adı ile tripod turnikelerde bütün turnike sistemlerinde olduğu gibi 220 v enerji ile şehir elektrik şebekesine uyumlu halde çalışması için tasarlanmıştır. Tetikleyeci donanımı turnikeye açıl komutu gönderdiğinde kollar tek yöne serbest hale gelir ve bir birine paralel olan kollar itme gücü ile yer değiştirerek kişilere tek geçiş hakkı sağlar.Bu geçiş tamamlandığında tekrar turnike kendisini kilitli hale getirir ve açıl komutunu bekler.Komut gelmediği sürece turnike kollarını hareket etTiremez ve geçiş izini alamazsınız.

Genellikle paslanmaz çelikten imal edilmiş Üç kollu turnike sistemleri paslanmaya ve çürümeye karşı korunaklıdır.Su geçirmez olarak üretilmiş Üç kollu turnikelerimiz dış ortamda kullanılmaya uygundur.Yinede kullanım alanına göre üzerine bir sundurma,çatı veya tente gibi koruyucularla müşterilerimiz bu değerli ürünleri muhafaza etmektedir ve faydalıdır.

İçerisinde bulunan elektronik ana kart turnike sisteminin beyinini oluşturmaktadır.Bu elektronik ana kart sayesinde açıl,kapan,beklemede kal,serbest geçiş ver gibi komutları ayarlayabilirsiniz.Ana karttan gelen tetik uçlarını Parmak izi okuyucu,kart okuyucu,yüz tanıma sistemi veya access kontrol paneline bağlayarak turnikeli geçiş kontrol sistemi uygulaması yapabilirsiniz. Üç kollu turnikeleri ayrıca jetonlu turnike,uzaktan kumandalı turnike ve foteselli turnike olarakta kullanabilirsiniz.

Üç kollu turnike sistemi - Tripod turnike piyasada en çok kullanılan turnikelerdir. Çünkü hem kullanım açısından hemde maliyet açısından kullanıcılara kolaylık ve faydalar sağlamaktadır.Bu turnikeleri bir birine bağlı şekilde çalıştırarak onarca kişi ve personeli bir anda takip edebilirsiniz.Turnike sisteminin röleden tetik alma ve geçiş izini verme süresi oldukça kısadır.Yaklaşık bir saniyenin altında yetkili geçişin onaylanıp onaylanmadığını tespit ederek geçiş hakkı verir ve hızlı bir şekilde işlemini tamamlar.

Bir çok okul,yurt,fabrika,otel,avm ve bunlar gibi işletmelerde kullanılan Betaper turnike sistemi uzun yıllardır sorunsuz ve hızlı kontrol sağlaması açısından oldukça tercih edilmektedir. Üç kollu turnikelerin önemli aparatlarından biride düşen kol aparatıdır. Bu aparat sayesinde turnike sisteminin yangın,deprem ve buna benzer acil durumlarda,kolun bir buton yardımı yada elektrik kesintisinde otomatik olarak düşmesi sağlanır. Bu sayede kişilere kaçış alanı yaratılır ve seri bir şekilde turnike sistemi geçiş alanını etkilemeden kaçış kolaylaştırılır. Sadece kaçış alanı yaratmak ile kalmaz başka kapı ve geçiş alanları yok ise malzeme veya eşya taşınmasında da faydalı olur. Turnike sistemine bir sayaç - numaratör bağlayabilirsiniz.Aynı jetonlu turnikede olduğu gibi geçişlerde kolun her döneminde sayaç bir sayı atar ve turnike sisteminden kaç adet geçiş olduğu bu sayaç sayesinde tespit edilir. Üç kollu turnike sistemini bir butona da bağlayabilirsiniz. Butona bağladığınız turnike sistemi aynı parmak izi okuyucu, kart okuyucu, personel takip sistemi, yüz tanıma sistemi gibi donanımlardan aldığı kontak ile benzer bir şekilde buton ilede çalışabilir. Bunlar gibi bir çok özelliği ve faydası olan Üç kollu turnike sistemi ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz keşif Betaper geçiş kontrol sistemlerinden her zaman talep ve temin edebilirsiniz.